Obnovitelná pojistka pro zapájení do servo-kablíku

Kód: 364
Značka: Ladas
48 Kč
Na dotaz

Jedná se o malou destičku se zapájenou SMD obnovitelnou pojistkou typu MF-MSMF250/16X, určenou pro jištění výkonných serv, použitých v obřích akrobatických modelech a dalších zařízení (telemetrických senzorů, různých spínačů,..). Destičku snadno vřadíte do servo-kablíku a nebo servo prodlužky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedinou nevýhodou běžných S.bus rozvodů v modelech je skutečnost, že fatální porucha jednoho serva, spojená např. se zkratem, má za následek vyřazení z činnosti celé větve, ve které může být zapojeno více důležitých serv. Modul Power Source A+B a všechny dodávané HUBy pro připojení serv mají výstupy pro serva chráněné proti přetížení a zkratu. Na každém výstupu jsou použity polymerové obnovitelné pojistky, proto i při zkratu na jednom servo-výstupu zůstávají ostatní S.bus výstupy v činnosti.  

Modul Power Source A+B disponuje dobře dimenzovanými výstupy pro napájení přijímačů, proto lze v omezené míře využít PWM zásuvek přijímačů pro připojení běžných PWM serv (např. pro ovládání karburátoru motoru) a také např. spínačů zapalování, spínačů osvětlení, čerpadel kouření atp. Současně lze do zásuvek přijímačů S.bus2 zapojit různé telemetrické senzory. Aby při případném zkratu v zařízeních, které budou zapojeny přímo do přijímače, nedošlo k poruše přijímače, doporučujeme do přívodů těchto zařízení vřadit obnovitelnou pojistku. 

Připravili jsme pro Vás jednoduchou destičku se SMD obnovitelnou pojistkou, kterou si jednoduše zapájíte do příslušných servokablíků a nebo prodlužek. Dojde tak ke spolehlivému odpojení zkratovaného serva (nebo jiného zařízení) v čase kratším, než 0,1 sec. Dimenzování pojistky je přizpůsobeno proudovým zatížením super výkonných serv a odolnosti modulu Power Source. Jmenovité parametry a charakteristiku I/t naleznete ve fotogalerii.

Postup zapájení pojistky do servo-kablíku (prodlužky):

  • Přerušíme ve vhodném místě červený vodič, vystřihneme z něj cca 5 mm a oba konce odizolujeme a pocínujeme.
  • Na jeden konec připájíme destičku a po vychladnutí spoje navlékneme na celek přiloženou smršťovací bužírku.
  • Připájíme druhý konec, vystředíme smršťovací bužírku a horkovzdušnou pistolí ji smrštíme.

Celý postup je zachycen na obrázcích, které naleznete ve fotogalerii. Pokud použijete naše kvalitní servo-prodlužky se silikonovou izolací, zvládne zapájení pojistky do servo-prodlužky opravdu každý. V případě, že si na to netroufáte, kontaktujte nás - určitě Vám pomůžeme k Vaší spokojenosti.

Cena je za 1 ks (destička s pojistkou + smršťovací bužírka).

Poznámky:

  • Firma ENEPO.eu s.r.o., vyrábějící modelářské zboží pod značkou LADAS model, je zapojena do kolektivního systému ASEKOL a cena výrobků zahrnuje náklady na jejich ekologickou likvidaci.
  • Pro systém S.bus rozvodů s napájecím modulem Power Source A+B bylo vydáno prohlášení o shodě ve smyslu zákona č. 22/1997 Sb.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení