Obnovitelná pojistka pro zapájení do servo-kablíku

Kód: 364
Značka: Ladas
48 Kč
Skladem

Jedná se o malou destičku se zapájenou SMD obnovitelnou pojistkou typu MF-MSMF250/16X, určenou pro jištění výkonných serv, použitých v obřích akrobatických modelech. Destičku snadno vřadíte do servo-kablíku a nebo servo prodlužky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedinou nevýhodou S.bus rozvodů v modelech je skutečnost, že fatální porucha serva, spojená se zkratem, má za následek vyřazení z činnosti celého jednoho S.bus výstupu z modulu Power Source. Modul Power Source má všechny vstupy a výstupy chráněné proti přetížení a zkratu, takže ostatní S.bus výstupy zůstanou při poruše v činnosti. Pokud však na postiženém výstupu máme např. všechna serva VOP, může při takové poruše dojít k totální havárii modelu. 

Aby se tak nestalo, připravili jsme pro Vás jednoduchou destičku se SMD obnovitelnou pojistkou, kterou si jednoduše zapájíte do výstupů z HUB. Dojde tak ke spolehlivému odpojení zkratovaného serva v čase kratším, než 0,1 sec. Dimenzování pojistky je přizpůsobeno proudovým zatížením super výkonných serv a odolnosti modulu Power Source. Jmenovité parametry a charakteristiku I/t naleznete ve fotogalerii.

Postup zapájení pojistky do servo-kablíku (prodlužky):

  • Přerušíme ve vhodném místě červený vodič, vystříhneme z něj cca 5 mm a oba konce odizolujeme a pocínujeme.
  • Na jeden konec připájíme destičku a po vychladnutí spoje navlékneme na celek přiloženou smršťovací bužírku.
  • Připájíme druhý konec, vystředíme smršťovací bužírku a horkovzdušnou pistolí ji smrštíme.

Celý postup je zachycen na obrázcích, které naleznete ve fotogalerii. Pokud použijete naše kvalitní servo-prodlužky se silikonovou izolací, zvládne zapájení pojistky do servo-prodlužky opravdu každý. V případě, že si na to netroufáte, kontaktujte nás - určitě Vám pomůžeme k Vaší spokojenosti.

Cena je za 1 ks (destička s pojistkou + smršťovací bužírka).

Poznámky:

  • Firma ENEPO.eu s.r.o., vyrábějící modelářské zboží pod značkou LADAS model, je zapojena do kolektivního systému ASEKOL a cena výrobků zahrnuje náklady na jejich ekologickou likvidaci.
  • Pro systém S.bus rozvodů s napájecím modulem Power Source A+B bylo vydáno prohlášení o shodě ve smyslu zákona č. 22/1997 Sb.