Obnovitelná pojistka pro zapájení do servo-kablíku

Kód: 364
Značka: Ladas
48 Kč
Na dotaz

Jedná se o malou destičku se zapájenou SMD obnovitelnou pojistkou typu MF-MSMF250/16X, určenou pro jištění výkonných serv, použitých v obřích akrobatických modelech a dalších zařízení (telemetrických senzorů, různých spínačů,..). Destičku snadno vřadíte do servo-kablíku a nebo servo prodlužky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedinou nevýhodou běžných S.bus rozvodů v modelech je skutečnost, že fatální porucha jednoho serva, spojená např. se zkratem, má za následek vyřazení z činnosti celé větve, ve které může být zapojeno více důležitých serv. Modul Power Source A+B a všechny dodávané HUBy pro připojení serv mají výstupy pro serva chráněné proti přetížení a zkratu. Na každém výstupu jsou použity polymerové obnovitelné pojistky, proto i při zkratu na jednom servo-výstupu zůstávají ostatní S.bus výstupy v činnosti.  

Modul Power Source A+B disponuje dobře dimenzovanými výstupy pro napájení přijímačů, proto lze v omezené míře využít PWM zásuvek přijímačů pro připojení běžných PWM serv (např. pro ovládání karburátoru motoru) a také např. spínačů zapalování, spínačů osvětlení, čerpadel kouření atp. Současně lze do zásuvek přijímačů S.bus2 zapojit různé telemetrické senzory. Aby při případném zkratu v zařízeních, které budou zapojeny přímo do přijímače, nedošlo k poruše přijímače, doporučujeme do přívodů těchto zařízení vřadit obnovitelnou pojistku. 

Připravili jsme pro Vás jednoduchou destičku se SMD obnovitelnou pojistkou, kterou si jednoduše zapájíte do příslušných servokablíků a nebo prodlužek. Dojde tak ke spolehlivému odpojení zkratovaného serva (nebo jiného zařízení) v čase kratším, než 0,1 sec. Dimenzování pojistky je přizpůsobeno proudovým zatížením super výkonných serv a odolnosti modulu Power Source. Jmenovité parametry a charakteristiku I/t naleznete ve fotogalerii.

Postup zapájení pojistky do servo-kablíku (prodlužky):

  • Přerušíme ve vhodném místě červený vodič, vystřihneme z něj cca 5 mm a oba konce odizolujeme a pocínujeme.
  • Na jeden konec připájíme destičku a po vychladnutí spoje navlékneme na celek přiloženou smršťovací bužírku.
  • Připájíme druhý konec, vystředíme smršťovací bužírku a horkovzdušnou pistolí ji smrštíme.

Celý postup je zachycen na obrázcích, které naleznete ve fotogalerii. Pokud použijete naše kvalitní servo-prodlužky se silikonovou izolací, zvládne zapájení pojistky do servo-prodlužky opravdu každý. V případě, že si na to netroufáte, kontaktujte nás - určitě Vám pomůžeme k Vaší spokojenosti.

Cena je za 1 ks (destička s pojistkou + smršťovací bužírka).

Poznámky:

  • Firma ENEPO.eu s.r.o., vyrábějící modelářské zboží pod značkou LADAS model, je zapojena do kolektivního systému ASEKOL a cena výrobků zahrnuje náklady na jejich ekologickou likvidaci.
  • Pro systém S.bus rozvodů s napájecím modulem Power Source A+B bylo vydáno prohlášení o shodě ve smyslu zákona č. 22/1997 Sb.