Samolepící filc tl. 1 mm na ochranu trupu ve styku s křídly a VOP

Kód: 334
115 Kč
Skladem

Samolepící filc tl. 1 mm na ochranu trupu ve styku s křídly a VOP. Šířka 20 mm, délka 10 m.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Samolepící filc tl. 1 mm. Šířka 20 mm, délka 10 m. Filc po nalepení na trup slouží jako ochrana před poškozením povrchu trupu ve styku s křídly a VOP vlivem vibrací a zároveň i snižuje hluk a rezonance např. u celokompozitových modelů. Délka pásu 10 m Vám vystačí na několik obřích modelů.

Osvědčený způsob aplikace:

Páska šířky 20 mm je dostatečně poddajná na to, aby šla nalepit ve tvaru profilu křídla. Postup:

  • Sestavíte model na vyvýšeném místě (stole), abyste se snadno dostali i pod křídla a nemuseli u toho ležet.
  • Normální barevnou lihovou fixou (ne mikro ani tlustou pro psaní na popisovací tabule) obkreslíte tvary profilů křídel a polovin VOP na trup. Šířka čáry pak odpovídá ideálnímu přesahu nalepeného filcu.
  • Protože při obkreslování určitě zabarvíte fixem i hrany křídel a VOP, co nejdříve je očistěte lihem.
  • Začněte např. na horní straně profilu křídla. Ostrými nůžkami upravte konec pásky - zastřihněte šikmo (po osu profilu) a upravte tvar v náběžné části profilu tak, aby páska kopírovala tvar náběžné hrany profilu. Z počátku filcové pásky odlepte krycí folii a filc nalepte upraveným tvarem do náběžné části profilu a dále pásku za současného odlepování folie pomalu tvarujte a současně nalepujte tak, aby hrana pásky přesně kopírovala vnější okraj barevné čáry. U odtokové části profilu zase ostrými nůžkami pásku zastřihněte šikmo (po osu profilu) a ukončete. U obřích modelů s velkou hloubkou křídla stačí upravit tvar pásky v prvních cca 3-4 cm od náběžné hrany a pak už pásku lze krásně tvarovat podle tvaru profilu, protože páska je poměrně poddajná.
  • Stejným způsobem nalepíme filcovou pásku i na spodní části profilu a na zbývajících místech. U VOP je práce náročnější na zastřihování, ale i tak jde práce velmi rychle od ruky.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení