Samolepící filc tl. 1 mm na ochranu trupu ve styku s křídly a VOP

Kód: 334
115 Kč
Skladem

Samolepící filc tl. 1 mm na ochranu trupu ve styku s křídly a VOP. Šířka 20 mm, délka 10 m.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Samolepící filc tl. 1 mm. Šířka 20 mm, délka 10 m. Filc po nalepení na trup slouží jako ochrana před poškozením povrchu trupu ve styku s křídly a VOP vlivem vibrací a zároveň i snižuje hluk a rezonance např. u celokompozitových modelů. Délka pásu 10 m Vám vystačí na několik obřích modelů.

Osvědčený způsob aplikace:

Páska šířky 20 mm je dostatečně poddajná na to, aby šla nalepit ve tvaru profilu křídla. Postup:

  • Sestavíte model na vyvýšeném místě (stole), abyste se snadno dostali i pod křídla a nemuseli u toho ležet.
  • Normální barevnou lihovou fixou (ne mikro ani tlustou pro psaní na popisovací tabule) obkreslíte tvary profilů křídel a polovin VOP na trup. Šířka čáry pak odpovídá ideálnímu přesahu nalepeného filcu.
  • Protože při obkreslování určitě zabarvíte fixem i hrany křídel a VOP, co nejdříve je očistěte lihem.
  • Začněte např. na horní straně profilu křídla. Ostrými nůžkami upravte konec pásky - zastřihněte šikmo (po osu profilu) a upravte tvar v náběžné části profilu tak, aby páska kopírovala tvar náběžné hrany profilu. Z počátku filcové pásky odlepte krycí folii a filc nalepte upraveným tvarem do náběžné části profilu a dále pásku za současného odlepování folie pomalu tvarujte a současně nalepujte tak, aby hrana pásky přesně kopírovala vnější okraj barevné čáry. U odtokové části profilu zase ostrými nůžkami pásku zastřihněte šikmo (po osu profilu) a ukončete. U obřích modelů s velkou hloubkou křídla stačí upravit tvar pásky v prvních cca 3-4 cm od náběžné hrany a pak už pásku lze krásně tvarovat podle tvaru profilu, protože páska je poměrně poddajná.
  • Stejným způsobem nalepíme filcovou pásku i na spodní části profilu a na zbývajících místech. U VOP je práce náročnější na zastřihování, ale i tak jde práce velmi rychle od ruky.