Futaba telemetrie - senzor GPS SBS-02G

Kód: 427
Značka: Futaba Co.
4 950 Kč
Na dotaz

GPS senzor Futaba SBS-01G měří zeměpisné souřadnice, nadmořskou výšku, velmi přesně rychlost vůči zemi včetně směru. Díky integrovanému měřiči tlaku probíhá měření výšky na základě hodnoty atmosférického tlaku včetně rychlosti stoupání a klesání. Novinkou je použití přesnějšího barometrického senzoru - rozlišení výšky je 0.1 m, rozlišení varia je 0.1 m/s.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje telemetrický GPS senzor s integrovaným tlakovým senzorem Futaba SBS-02G, samolepicí podložku a český návod k použití.

Charakteristika

GPS senzor Futaba SBS-01G měří zeměpisné souřadnice, nadmořskou výšku, velmi přesně rychlost vůči zemi včetně směru. Díky integrovanému měřiči tlaku probíhá měření výšky na základě hodnoty atmosférického tlaku včetně rychlosti stoupání a klesání. Novinkou je použití přesnějšího barometrického senzoru - rozlišení výšky je 0.1 m, rozlišení varia je 0.1 m/s. Pro zobrazení těchto hodnot s maximálním rozlišení je potřeba mít ve vysílači nejnovější firmware.

Pro správnou funkci je nezbytné senzor umístit do horní části trupu letadla, aby byl zajištěn kvalitní příjem GPS družic. Stejně jako u jiných GPS zařízení je v případě dlouhodobého nepoužívání GPS modulu potřeba počkat určitou dobu na inicializaci přijímače. V menu vysílačů lze nastavit alarm na údaje poskytované GPS senzorem včetně překročení definované vzdálenosti modelu od vysílače.

Senzor se zapojuje do sběrnice Futaba S.BUS2, např. společně s jinými senzory, servy, ..... Každý GPS senzor je vybaven identifikátorem (ID), který je potřeba pro zadat do vysílače pro správné zobrazování dat. Čistě teoreticky tedy můžete používat i více GPS senzorů s různým ID.

Parametry

  • Měřicí rozsah varia: -150 až +150 m/s, rozlišení 1 m/s
  • Měřicí rozsah výškoměru: do 5500 m, rozlišení 1 m
  • Měřicí rozsah rychlosti: do 500 km/h
  • Napájecí napětí               : 3.5 - 8.4 V
  • Rozměry: 13 x 18 x 35 mm, délka kabelu 14 cm
  • Hmotnost: 10.7 g