Traxxas Spartan Brushless TQi TSM RTR bez aku

Kód: 358/CER
Značka: Traxxas
12 950 Kč

Zvolte variantu

Kompletně sestavený model lodi s nainstalovanou elektronikou a motorem. RC souprava Traxxas TQi 2.4 GHz s možností instalace BlueTooth modulu. Stojánek na loď, mazací tuk na lodní hřídel, sada nářadí, český návod k použití.

Detailní informace

Barva: červená
Na dotaz | 358/CER
12 950 Kč
Barva: modrá
Na dotaz | 358/MOD
12 950 Kč
Barva: Rock n' Rol
Na dotaz | 358/ROC
12 950 Kč

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje kompletně sestavený model lodi s nainstalovanou elektronikou a motorem. RC souprava Traxxas TQi 2.4 GHz s možností instalace BlueTooth modulu (TRA6511). Stojánek na loď, mazací tuk na lodní hřídel, sada nářadí, český návod k použití.

Konstrukce trupu

Základem extrémních výkonů lodě Spartan je její zcela nový trup, čisté linie trupu mají pro co nejvyšší tuhost vytvořeno stupnění. Lehký a pevný trup ze speciálního plastu plněného skelnými vlákny musí odolávat vysokému namáhání výkonného střídavého pohonu a je lehčí než laminátový trup. Zadní přepážka obsahuje upevnění vyvažovacích plošek, kormidel, podpěr a náhonu, což eliminuje potřebu dalších výztuží v trupu. V přídi má Spartan, tvarovanou pěnovou výplň, která zpevňuje trup a zabraňuje potopení lodi při nehodě. Spartan má provedeno výrazné zbarvení trupu, je proto na vodě výborně viditelný.

Účinná kovová kormidla

Modře eloxované hliníková kormidlo umožňuje přesné řízení vašeho člunu. Chlazení motoru a regulátoru je zajištěno nasáváním vody otvorem v kormidle, které je účinnější i při nižších rychlostech.

Velineon 540XL

Střídavý motor Velineon 540XL s vodním chlazením má vytvořen speciálně tvarovaný chladící plášť, ve kterém cirkuluje voda. Motor Velineon 540XL má vyvážený rotor, vysokootáčková ložiska a neodymový magnet s vysokou tepelnou stabilitou.

VXL-6s Marine BL

Regulátor VXL-6s Marine BL je vodotěsný, vodou chlazený, s možností napájení 6-8 čl. NiMH nebo 2-6 čl. LiPol baterií. Má tři programovatelné profily, Sport, Race a Training. Sport má 100% vpřed, 15% reverz, Race pouze 100% vpřed a Training 50% vpřed, 15% reverz . Samozřejmostí je tepelná ochrana proti přetížení a nadproudová ochrana.

Blok pohonu

Pro maximálně jednoduchý servis je celý blok pohonu odnímací. Obsahuje všechny díly pohonu i řízení, tedy motor s regulátorem a přijímač se servem. Stačí povolit dva šrouby a celý tento modul lze vyndat z trupu a pohodlně na stole pak provést potřebné servisní úkony. Baterie jsou umístěny po bocích trupu a jsou poutány pomocí rychloupínacích pásků. Spartan má nízko položené těžiště a díky tomu i vysokou míru stability.

BlueTooth

Traxxas pro Vás připravil zcela novou řadu RC souprav s BlueTooth LE konektivitou pro RC modely aut. Původně bylo možné RC vysílače vybavit dokovací stanicí pro zařízení od Apple. Traxxas pokračuje ve vývoji dále a připravil pro Vás RC vysílač se slotem pro bezdrátový BlueTooth modul. Díky tomu můžete k vysílač bezdrátově připojit jakékoliv zařízení s BlueTooth rozhraním a operačním systémem Apple iOS (iPhone, iPod, iPad, ...) nebo Google Android (Samsung Galaxy, ...). Aplikace Traxxas Link pro zařízení od Apple je k dipozici zdarma na AppStore, aplikace pro zařízení Google Android je zdarma na stránkách GooglePlay.

Vlastnosti

 • Kompletně sestaven a připraven k jízdě
 • Kvalitní nejnovější RC souprava Traxxas TQi 2.4 GHz s možností instalace BlueTooth modulu pro bezpečné řízení lodi
 • Vodou chlazený, vodotěsný regulátor VXL-6s Marine od světového výrobce Castle
 • Regulátor napájený až 6 čl. LiPol
 • Silové zlacené konektory Traxxas ID
 • 4A rychlo nabíječ na 12V s konektorem do autozásuvky
 • Výkonný střídavý motor Velineon 540 XL s vodním chlazením od světového výrobce Castle
 • Samostatný modul obsahuje přijímač, servo, motor a regulátor
 • Modře eloxované hliníkové díly kormidla a náhonu
 • Trimovací plošky z nerezové oceli
 • Vodotěsné servo řízení High Torque
 • Obsahem balení je i stojánek a mazací tuk hřídele
 • Spartan Brushless TQi RTR

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění potřebujete 4x AA baterie pro vysílač, pohonné baterie a vhodný nabíječ pro pohonné baterie. Pro běžný provoz v každém případě potřebujete speciální mazací tuk pro mazání lodní hřídele. Nejlepších výsledků dosáhnete instalací dvojice tříčlánkových LiPo baterií pro auta do série o kapacitě alespoň 5000 mAh a nerezovým lodním šroubem Proboat. Do modelu lze volitelně nainstalovat Bluetooth modul a telemetrii - senzor napětí a teploty. Položky jsou uvedeny v sekcích Doporučené příslušenství, Baterie a Telemetrie.

Pro provoz modelu jsme připraveni Vám zajistit veškeré doplňky, náhradní díly, tuningové díly atp. z nabídky ASTRA.

Parametry

Konstrukce

ABS

Lodní šroub

2 listý kompozitový 42x59mm

Materiál trupu

Vysokopevnostní plast plněný vlákny

Motor

Traxxas Velineon 540XL s vodním chlazením

Regulátor

Traxxas Velineon VXL-6s s vodním chlazením

Servo

Voděodolné 2075

Typ

Rychlostní člun

Vysílač

Dvoukanálový Traxxas TQi 2.4GHz s možností instalace BlueTooth modulu

Délka

1037 mm

Hmotnost

2041 g

Šířka

243 mm

Trup

Deep-V

Výška

147 mm

Druh pohonu

Elektropohon

 

Videa produktu

https://youtu.be/PmQ3WiGAwfs