Futaba přijímač 8/18k R7108SB 2.4GHz FASSTest/FASST

Kód: 578/BUL
Značka: Futaba Co.
od 2 935 Kč

Zvolte variantu

Miniaturní 18 kanálový přijímač Futaba R7108SB s telemetrií a přenosem FASSTest i FASST.  

Detailní informace

balení: standardní balení
Na dotaz | 578/STA
3 410 Kč
balení: bulk
Na dotaz | 578/BUL
2 935 Kč

Detailní popis produktu

Charakteristika
Miniaturní 18 kanálový přijímač Futaba R7108SB s telemetrií a přenosem FASSTest i FASST. Přijímač je vybaven sběrnicí S.BUS i její novější verzí S.BUS2. Sběrnice S.BUS2 nově umožňuje připojení telemetrických senzorů Futaba, serv Futaba se sběrnicí S.BUS2, nejnovějších tříosých gyr s governory Futaba. Přijímač může být samozřejmě používán i se standardními servy. Přijímač je vybaven speciálním vstupem pro připojení napěťového senzoru, např pro měření napětí pohonných akumulátorů. Rozsah takto měřeného napětí je od 0 do 70 V.

Přijímač je kompatibilní pouze s modulací FASSTest! Přijímač má pouze 9 fyzických výstupů - sedm výstupů PWM (pro standardní serva), jeden výstup PWM/S.BUS a jeden výstup S.BUS2. Pokud potřebujete více než 8 kanálů, pak máte dvě možnosti: buď použijete sběrnici S.BUS, nebo použijete dva přijímače R7008SB. Sběrnice S.BUS2 je stále aktivní, takže můžete k přijímači připojit běžná serva a výstup S.BUS2 použít pro připojení např. telemetrických senzorů.Přijímač je možné nakonfigurovat do jednoho ze 4 režimů (výchozí je režim A), viz níže.

Režimy přijímače
1 ~ 8 kanál PWM + 1 kanál S.BUS2
1 ~ 7 kanál PWM + 1 kanál S.BUS + 1 kanál S.BUS2
9 ~ 16 kanál PWM + 1 kanál S.BUS
9 ~ 15 kanál PWM + 1 kanál S.BUS + 1 kanál S.BUS2
Pro práci dvou paralelních přijímačů musíte nastavit první přijímač do režimu 1 nebo 2, druhý přijímač do režimu 3 nebo 4. Mód vysílače se nestavuje při párování a je indikován počtem bliknutí červené LED diody (1 = 1 bliknutí, 2 = 2 bliknutí, 3 = 3 bliknutí, 4 = 4 bliknutí).

Přijímač může pracovat v režimu přenosu:

  • FASSTest (základní nastavení),
  • FASST Multi - Normal mode
  • FASST Multi - High-speed mode
  • FASST 7ch - Normal mode
  • FASST 7ch High-speed mode

Přijímač je pro maximální spolehlivost příjmu signálu vybaven dvěma anténami. Antény tak zajišťují diverzitní příjem. Díky malým rozměrům přijímače a jej nebude problém nainstalovat i do úzkých kompozitových trupů, jako např. modelů větroňů. Dostatečné délka antén (15 cm) umožní jejich bezproblémové vytažení mimo vnitřek laminátových či uhlíkových trupů. Pro diverzitní příjem je potřeba, aby konce antén byly od sebe vzdáleny alespoň 6 cm.Pro eliminaci směrovosti dipólu doporučujeme, aby osy antén svíraly úhel 90°.